Antalya'da 2 Müze Açılıyor

'Antalya Haberleri' forumunda Antalya tarafından 26 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Antalya, iki ayrı müzeye kavuşuyor. Cumhuriyet Meydanı'nda restorasyonu devam eden Mevlevihane Müzesi ve Kaleiçi'nde yapımı süren Etnografya Müzesi'nin açılışı için son günler sayılıyor. Antalya Valiliği'nin finansal desteğiyle restorasyon çalışmaları İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yürütülen Mevlevihane Müzesi, kasım ayında hizmete açılacak. Müze çalışmaları hakkında bilgi veren Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, müzenin açılışının 2015 yılı sonuna yetiştirileceğini kaydetti.

  antalya-haber_muze.jpg

  Çalışmaların hız kesmeden sürdüğünü belirten Acar, "Kasım ayı gibi restorasyonu tamamlamayı planlıyoruz. Hemen ardından da açılış için çalışmalarımız başlayacak. 2015 yılı bitmeden, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi olarak kullanılan 760 yıllık geçmişe sahip Mevlevihane Müzesi'ni açacağız" dedi.

  Tarih dokusu ve kültürel zenginliğiyle turist çeken Antalya'ya Mevlevihane Müzesi ve Etnografya Müzesi'nin zenginlik katacağını vurgulayan Acar,

  Kaleiçi Mermerli Parkı yakınında, turistlerin yoğun olarak gezdiği bölgede bulunan tarihi 2 konağın ise Etnografya Müzesi'ne dönüştürüldüğünü anlatan Acar, tarihi konaklardaki restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, etnografik eserlerin yeni yerlerine taşınacağını söyledi.
   

Bu Sayfayı Paylaş