Türkiye'nin En Ucuz Kurbanı Antalya'da

'Antalya Haberleri' forumunda Antalya tarafından 18 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Antalya

  Antalya Antalya Bilgi Merkezi Site Yetkilisi

  Yardımcı: Türkiye'nin en ucuz kurbanı Antalya'da Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Türkiye'nin en ucuz kurbanının Antalya'da satıldığını söyledi.

  Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Türkiye'nin en ucuz kurbanının Antalya'da satıldığını söyledi. Yardımcı, Antalya'da canlı dananın kilosunun 16 TL, koyunun 15.50 TL, keçinin ise 15 TL olduğunu belirtti. Antalya Kasaplar Odası, kentteki kurban satış noktalarını denetledi. Oda Başkanı Osman Yardımcı, kurban satıcılarına sahte para kalemi ile terörden dolayı hayatını kaybedenler için ayrıca lokum dağıttı. Sabah saatlerinde gazetecilerle birlikte Kepez ilçesindeki Varsak Hayvan Satış Pazarı'na giden Osman Yardımcı ile pazarcılar arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Pazarcılar başta duş olmak üzere, barınma ve tuvalet gibi konularda sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Osman Yardımcı ise bu konuda belediye yetkilileri ile görüşeceğini belirtti. Türkiye'nin dörtbir yanından gelen kurban satıcılarını gezen Yardımcı, daha sonra gazetecilere kentteki kurbanlık satışlarıyla ilgili bilgi aktardı.

  turkiye_nin_en_ucuz_kurbani_antalya_da.jpg

  KURBANLIKLARIN YÜZDE 70'İ SATILDI

  Başkan Yardımcı, Antalya'daki kurbanlıkların yüzde 70'inin satıldığını belirterek şöyle konuştu:

  "Bu bizim için bir gurur. Spekülasyon yaptıkları gibi yüksek fiyatlar yok. 50 kiloluk bir davarı 1050 TL'ye sattığında kilosu 20 TL'ye geliyor. Bu da et fiyatından aşağıda. Kurbanlarımız pahalı değil. Az önce gördüğünüz gibi dananın biri 1 tondu ve 15 bin TL'ye vermişler. Kilosu 15 TL'ye geliyor. Demek ki Antalya'da fahiş fiyat yok. Bizim gezdiğimiz gördüğümüz kadarıyla da vatandaşlar korkmasın. Kurbanını rahat rahat alsın. Burada Türkiye'nin her yerinden daha ucuz hayvan satılıyor."

  Fiyatlar konusunda vatandaşın istismara uğramasına asla müsaade etmeyeceklerini aktaran Osman Yardımcı, "Vatandaşlarımız yaşadıkları sıkıntıları kurban satış noktalarında bulunan belediye ve görevlilerine anlatmalarını istiyoruz. Ayrıca bizim telefon numaramız her yerde var. Böyle bir durum olursa bizleri mutlaka arasınlar. Gereğini yaparız" dedi.

  Antalya'da kurbanlık sıkıntısı çekilmeyeceğini de kaydeden Yardımcı, yetecek kadar kurbanlığın bulunduğunu sözlerine ekledi. Yardımcı, kurban satıcılarının kandırılmaması için de 3 yıldır sahte para kalemi dağıttıklarına vurgu yaptı.
   
  Son düzenleme: 20 Eylül 2015

Bu Sayfayı Paylaş